Müügi- ja tarnetingimused

Veebipoe http://www.alcoscan.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Rovico Büroo OÜ (registrikood 10346691 ), asukohaga Pärnu mnt. 141 (Delta Plaza) 11. korrus, Tallinn 11314.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud eurodes toodete juurde. Hinnale lisandub tarnija äranägemisel tasu kauba kättetoimetamise eest.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba tehniliste jm. omaduste kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb avada ostukorv, täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda eurodes Everypay vahendusel või müügieelse arve alusel Ostja iseseivalt enda pangakomtolt ilma vahendajata. Tuleb tähele panna, et tasudes oma tellimuse eest ise, müügieelse arve alusel, on Ostjal kohustatud märkida makekorralduse kommentaari Müügieelse arve number, sest ilma selleta ei ole Veebipoe omanikul võimalik laekunud makset seostada konkreetse tellimsuega. Ostukorvis olevate kaupade eest makstava tasu vähendamist võimaldavaid sooduskoode sisaldavaid kuponge jagab Veebipoe omanik individuaalselt oma äranägemisel, samuti võivad need olla Veebipoe omaniku poolt publitseeritud ajakirjanduses. Veenipoe omanikul puudub kohustus sooduskoode väljastada. Sooduskoodide kehtivus on ainult Veebipoe oma iku ainuotsustada.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud toode on märgitud laos olevaks, edastab Veebipoe omanik kauba vedajale hiljemalt lepingu jõustumisele järgneva tööpäeva lõpuks. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ja lepitakse ostjaga kokku edasine tegevus. Maksimaalne tarneaeg laos puuduvatele toodetel on 90 (üheksakümmend) kalendripäeva, kui see ostjale ei sobi tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. Laos puuduva kauba ostu korral on Veebipoe omanikul õigus tellimus tühistada ja ostja poolt tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kui mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saamisest tagastada.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti Vabariik. Erikokkuleppel on võimalik kaupa saata ka teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse. Eesti siseselt toimetatakse kaup kohale Smartposti vahendusel pakiautomaati või Venipak kullerilga kliendi poolt valitud aadressile (ilma erikokkuleppeta toimetatakse kaup ostjani tööpäeviti ajavahemikus 10-16). Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Kaubale võite järele tulla ka ise Rovico Büroo OÜ müügisalongi aadressil Pärnu mnt.141 (Delta Plaza), 11.korrus Tallinn.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti maksimaalselt 5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Tarned väljapoole Eestit teostatakse postiga, tähitud väikepakina (võtab tavaliselt aega 1 nädal). Ostja soovi korral ning lisatasu eest toimetab ostu kohale kullerfirma DHL (võtab tavaliselt aega 1-3 päeva).

Erandlikel juhtumitel (ostja tellib kauba, mida laos ei ole) on õigus kaup kohale toimetada kuni 90 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Tähtaeg algab päevast, mil e-poest tellitud kaup on jõudnud tarbijani.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kaup tuleb tagastada originaalpakendis.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kui ostja tagastab vale toote, on Veebipoe omanikul õigus kauba hinda ostjale mitte tagastada.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile rovico@rovico.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile rovico@rovico.ee  või helistades telefonil 6515070.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile rovico@rovico.ee või helistada telefonil 6515070.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.