Hooldus

Kõik mõõtevahendid vajavad aeg-ajalt hooldust.

Alkomeeter tuvastab testitavas õhus alkoholi ja selle hulga oma anduri abil. Andurid omakorda jagunevad oksiidpooljuhtanduriteks, millistes kokkupuutel alkoholiga muutub takistus ja elektrokeemilisteks (nn fuel-cell ehk kütteelement) anduriteks, millistes tekib kokkupuutel alkoholiga elektrivool. Kasutamise käigus kõik andurid kuluvad, lisaks keskkonnamõjude tõttu toimuvad neis pidevad protsessid nagu oksüdeerumine, kuivamine jmt. Tulemuseks on anduri vastuse-diapasooni nihkumine (kui näiteks uuel anduril vastas joobele 0,2 promilli elektriline tulem 2 ohmi, siis ajapikku võib see nihkuda näiteks 5 ohmi peale).

Alkomeetri hooldus Rovicos koosneb järgmistest etappidest: alkomeetri kalibreeerimine (võrdlemine kaliibri ehk etalon-näitudega), alkomeetri justeerimine (alkomeetrile etalonnäitude sätestamine vastavalt anduri hetke olukorrale), alkomeetri kalibreerimine (veendumaks justeerimise õnnestumises). Rahvasuus kutsutakse seda protsessi tihti kalibreerimiseks (mis on tegelikkuses ainult osa alkomeetriga meie laborites läbi viidavatest toimingutest) või taatlemiseks (mis ei ole täna Eestis juriidiliselt võimalik, sest eeldab käsialkomeetrile tüübikinnituse olemasolu, kuid Eestis täna selliseid taskualkomeetreid ei ole — küll aga on näiteks meie valikus olev Alcovisor Mercury Nordic Lätis tüübikinnitust omav tõenduslik alkomeeter ning ka Rovico Latvia hoolduslabor Riias on akrediteeritud ISO17020 laborina taatlusprosteduuride läbiviimiseks).

Tallinn

Pärnu mnt. 141 / Delta Plaza
(11. korrus)
E-R 9.00 – 17.30

Tartu

Turu 45B / Sepa keskuse uus maja
(1. korrus)
E-R 9.00 – 17.30

Rakvere

Põhjakeskus
1. korrus (Sunoreki kõrval)
T-L 10.00 – 18.00

Samuti saate alkomeetri anda hoolduseks ükskõik millisesse Euronicsi kauplusesse (lisandub kaupluse teenustasu). Alkomeetri saate kätte samast kauplusest, transpordi meie laborisse korraldab Teie eest Euronics.

Omniva pakiautomaadi vahendusel saab alkomeetri meile hoolduseks saata, täites esmalt ankeedi siin ning saadud koodiga trükkides Omniva pakiautomaadis välja pakisildi ja sisestades oma alkomeetri suvalisse Omniva pakiautomaati (NB! Pakiautomaadi juures valige teenus SAADAN PAKI (mitte “tagastan paki”). Teenustasu alkomeetri meieni ja hiljem Teile tagasi saatmise eest on 5 € ja lisandub alkomeetri hooldustöö maksumusele, mille kohta saadame Teile arve.

Kõik Rovico toimlad on ka alkomeetrite hoolduse osas kaetud ISO9001 kvaliteedijuhtimisstandardiga ning vastavalt sertifitseeritud Bureau Veritas poolt. Pealaborid asuvad meil Tallinnas ja Riias, harulaborid Tartus ja Rakveres. Tootjana omame reeglina ka piisavalt varusosasid remonttööde teostamiseks.