Kuidas kontrollida, et alkomeeter töötab? NB!
Kõik Rovico Büroo poolt müüdavad alkomeetrid on müügieelselt põhjalikult testitud ja ka kalibreeritud (tõenduseks on vastav kleebis) meie hoolduslaboris. Samas sõltub alkomeetri täpsus ka õigest kasutamisest ning regulaarsest kalibreerimisest. Kvaliteetsed alkomeetrid (elektrokeemilise anduriga ning ka RIST ja KAIST anduriga seadmed) hakkavad kalibreerimisvajaduse ilmnedes tõenäosusega 7 10-st näitama tegelikkusest suuremat tulemit. Samas lihtsamad seadmed seda enamasti ei tee (näiteks saame tuua, et SafeMate ja Fit seeria alkomeetrid hakkavad reeglina aja jooksul lihtsalt 0 näitama). Võimalik on aga siiski ka mingil põhjusel tekkinud rike kvaliteetsetel seadmetel.
Alkomeetri töö täpsust saab hinnata õigesti ainult meie hoolduslaboris.
Alkomeetri töötamist üldse — s.o. kas reageerib alkoholile — on võimalik kontrollida aga ka kodus-töökohal.
Selleks tuleb testival isikul hetkeks loputada suud mõne alkohoolse joogiga ning seejärel puhuda koheselt alkomeetrisse. Tulemus, mille niimoodi saate, peab olema vähemalt 1 promill (viina puhul aga võib olla vabalt ka 3-4 promilli). Kui alkomeeter näitab sellisel testil aga siiski 0-i, on tegemist rikkis seadmega.
Ilma huulikuteta alkomeetreid on võimalik testida ka vati abil: niisutades vatti alkoholiga ning asetada see siis enda huulte ja alkomeetri vahele. Huulikuid kasutavates seadmetes ei ole taoline test aga võimalik.
Soovitame siiski igal juhul, kui Teil tekib kahtlus oma alkomeetri töövõime osas, pöörduda meie laborisse Tallinnas, Pärnu mnt.141 (Delta Plaza 11.korrus) või mõne meie regionaalse esinduse poole.
Juhul kui kahtlete mõne mujalt ostetud alkomeetri (näiteks Safe-Mate, Safe-Drive, Tanita vmt.) töös, soovitame nõutada selgitust kas müüjalt või osaleda meie alkomeetri vahetusprogrammis — nii on tagatud kvaliteet soodsatel tingimustel.